نمایش کاهش سودآوری “مادیرا” در ۳ماهه

سود ۱.۶۶۰ ریالی هر سهم مادایران در ۹ماهه سال جاری

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت مادیران که در حوزه تولید محصولات نمایشگر و همچنین لوازم خانگی فعالیت دارد، در دوره ۹‌ماهه منتهی به پایان آذرماه سال جاری و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی‌نشده ۹‌ماهه موفق به کسب سود خالص ۵ هزار و ۳۱۲ میلیارد ریالی شده و این سود که معادل ۱.۶۶۰ ریال به ازای هر سهم بوده نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشد ۱۰۹ درصدی را نشان می‌دهد.

سود ۱.۶۶۰ ریالی هر سهم مادایران در ۹ماهه سال جاری

همچنین سود خالص تلفیقی گروه در این دوره زمانی معادل ۵ هزار و ۶۵۲ میلیارد ریال و معادل ۱.۷۶۶ ریال به ازای هر سهم بوده است.

حاشیه سود عملیاتی محقق شده شرکت در این دوره زمانی معادل ۴۰ درصد بوده و این در حالی است که این نسبت در مدت مشابه سال گذشته کمتر از ۳۳ درصد بوده است.

همچنین در این دوره زمانی شاهد شناسایی مبلغ ۳۹۶ میلیارد ریال درآمد سرمایه گذاری توسط این شرکت بوده ایم و این در حالی است که در سال گذشته در این بخش درآمدی شناسایی نشده بود.

هزینه‌های مالی شرکت نیز با رشد ۱۵۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ به بیش از ۴۵۸ میلیارد ریال رسیده است.

مقادیر فروش محصولات نمایشگر و محصولات لوازم خانگی به ترتیب در این دوره زمانی معادل ۵۶.۰۸۱ و ۲۶۴.۳۰۰ دستگاه بوده است.

متوسط نرخ فروش هر دستگاه لوازم خانگی معادل ۶۶.۵ میلیون ریال و متوسط نرخ فروش هر دستگاه محصول نمایشگر نیز ۴۴.۳ میلیون ریال بوده است.

این در حالی است که نرخ این دو محصول اصلی شرکت در آذر‌ماه به ترتیب معادل ۷۱.۸ و ۵۶.۶ میلیون ریال به ازای هر دستگاه بوده است.

در نمودار زیر روند کسب درآمد، سودعملیاتی و سود خالص در سه فصل گذشته از سال مالی شرکت ارائه شده است.

سود ۱.۶۶۰ ریالی هر سهم مادایران در ۹ماهه سال جاری

همان گونه که در نمودار قابل مشاهده است شاهد کاهش سودآوری شرکت در سه ماهه سوم نسبت به سه ماهه دوم علیرغم ثبات درآمد‌های عملیاتی شرکت هستیم.

بیشتر بخوانید:

“مادیرا” افزایش سرمایه ۱۵۶ درصدی داد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *