واریز سود سهام عدالت بعد از برگزاری مجمع شرکت‌ها

خواندن ۲ دقیقه

واریز سود سهام عدالت+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، نحوه‌ دریافت سود سهام عدالت و مقدار آن در روش جدید به این شکل بوده که مشمولین سهام عدالت (حدود ۱۹ میلیون نفر) که روش مدیریت مستقیم سهام را انتخاب کرده‌اند و سبد سهام آن‌ها از شرکت‌های مختلفی تشکیل شده بعد از برگزاری مجمع شرکت‌ها و مشخص شدن مقدار سود، به صورت واریز به حساب انجام خواهد گرفت.

اما سهامداران دیگر (حدود ۳۰ میلیون نفر) که روش غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند برای مدیریت سهام و دارایی‌ها اقدام به تشکیل شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی کرده‌اند و می‌توانند در انتخاب مدیر و اعضای هیئت مدیره ‏این شرکت‌ها نقش داشته باشند؛ بنابراین مدیران انتخاب شده با تصمیم‌ها و عملکرد‌های خود می‌توانند آینده شرکت‌ها را رقم بزنند و تاثیر مثبتی در مقدار سود تقسیم شده بین سهامداران (هر استان) داشته باشند.

باتوجه به همین موضوع، از مردم هر استان (سهامداران روش غیر مستقیم سهام عدالت) دعوت می‌شود تا با مشارکت در انتخابات اعضای هیات مدیره شرکت‌های سرمایه گذاری سهام عدالت نسبت به تعیین آینده سرمایه گذاری‌های خود اقدام کنند.

تاریخ انتخاب مدیران و اعضای هیئت مدیره ‏شرکت‌های استانی برای ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ برنامه‌ریزی شده است. مجامع به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد و لازمه شرکت مردم در این مجامع و استفاده از مزایای سهامداری همانند دریافت سود، مشروط به ثبت‌نام در سجام و احراز هویت است.


  • بیشتر بخوانید:

سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی، به ۸ میلیون تومان رسید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *