وزیر صمت، از آن سوی قیف وارد شد!

وزیر صمت، توان نظارت بر این وزارتخانه بزرگ را ندارند!

به گزارش بورس نیوز، بعد از آنکه بورس کالا زیر بار دستور وزارت صمت نرفت و مداخله دستوری در قیمت گذاری فولاد را به شورای عالی بورس ارجاع داد، گویا تلاش هایی برای تغییر مدیرعامل بورس کالا صورت گرفته است. بورس کالا، یک شرکت بوده و مشمول قوانین و مقررات قانون تجارت است و طبق مقررات قانون تجارت، تعیین مدیرعامل هر شرکت توسط اعضای هیات مدیره همان شرکت انجام خواهد شد.

وزیر صمت، توان نظارت بر این وزارتخانه بزرگ را ندارند!

سید ناصر موسوی لارگانی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: قیمت محصولات در بورس کالا، دستوری نیست و قیمت هر محصول بر اساس روند عرضه و تقاضا مشخص می شود و با دستور نمی توان قیمت را مشخص کرد. اقدام بورس کالا مبنی بر ارجاع نامه وزیر صمت به شورای عالی بورس، اقدام درستی بوده تا شورای عالی بورس در این رابطه تصمیم گیری کند.

وی افزود: معتقدم وزیر صمت باید بر تولید کنندگان نظارت داشته باشد و رانتی را که در بنگاه های تولید هست، از بین ببرند. اگر نظارت بر تولیدکنندگان به صورت صحیح باشد، قیمت فولاد کاهش خواهد یافت. ولی وزیر صمت در چندماهی که فعالیت خود در وزارت صنعت، معدن و تجارت را آغاز کرده اند، نشان داده اند با توجه به اینکه ایشان سابقه فعالیت صنعتی و بازرگانی نداشته و استاندار چند استان مختلف بوده اند، توان نظارت بر این وزارتخانه بزرگ را که حاصل ادغام ۴ وزارتخانه بوده، ندارند!

موسوی لارگانی تصریح کرد: نباید اجازه داد که چه وزیر صمت و چه هر شخص دیگری، در عزل و نصب مدیرانی که مشغول ایفای وظایف خود هستند، مداخله کند. اگر حضور یک مدیر با سلیقه فردی برخی اشخاص جور نیست، نباید اجازه داد برای برکناری این مدیران اعمال فشار شود و مدیری روی کار آید که مطابق خواسته عده ای خاص رفتار کند. این روش ها، روش مدیریت کردن نیست. در بازار سرمایه و بورس کالا و… که پای منافع سهامداران زیادی در میان است و با یک جابجایی مدیریتی ممکن است مشکلاتی برای سهامداران ایجاد شود، هر تصمیمی باید همراه با کارشناسی و برنامه ریزی باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *