چرایی حرکت بازار به سمت سهام کوچک

چرایی حرکت بازار به سمت سهام کوچک

عبدالله رجبی در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: پس‌ازاینکه شاخص نتوانست از عدد یک‌میلیون و ۴۹۰هزار واحد عبور کند عرضه سهم‌های بزرگ بیشتر شد همچنین ازنظر تکنیکالی نیز شرایط شاخص هم‌وزن بهتر بود.

وی گفت: با توجه به اینکه بازار ثبات ندارد سرمایه‌گذاران به سمت سهام دیگر حرکت می‌کنند و زمانی که بازدهی سهم‌های کوچک را بهتر می‌بینند اجماع بازار بر روی این سهام می‌شود.

ادعایی مبنی پروژه محور بودن سهم‌های کوچک

کارشناس بازار سرمایه گفت: اکثر سهم‌های کوچک پروژه محور هستند و پشت آن‌ها سفته‌بازی و جریان نقدینگی است که آن‌ها را هدایت می‌کند.

رجبی بابیان اینکه در سهم‌های کوچک به‌محض خروج بازیگران سهم، قیمت کاهش می‌یابد، ادامه داد: خروج بازار از سهم‌های کوچک مصادف با کف تکنیکالی سهم‌های بزرگ و شاخص کل می‌شود.

وی بیان کرد: به نظر می‌رسد در سهم‌های کوچک در شاخص وزن یک واگرایی منفی وجود دارد و حرکت پول از این سهم‌ها به سمت سهم‌های بزرگ حرکت کند.

نقدینگی به سهم‌های بزرگ، بازمی‌گردد

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: طی دو هفته آینده با توجه به قیمت‌های مناسبی که سهام بزرگ پیدا کردند پول به سمت این سهام حرکت خواهد کرد.

رجبی گفت: طی هفته‌های آینده گروه‌های خودرویی، پالایشی، فولادی‌ها، معدنی‌ها می‌توانند رشد‌های خوبی داشته باشند البته این رشد همانند نیمه نخست سال نخواهد بود.

وی افزود: در شرایط فعلی شاخص کل بین عدد یک‌میلیون و ۳۷۰ هزار واحد تا یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار واحد درگیر خواهد بود تا شرایط به‌گونه‌ای شود که بتواند در آینده از یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار واحد عبور کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *