کاهش قیمت سیمان اصلا مطرح نیست

کاهش قیمت سیمان؟اصلا و ابدا!

به گزارش بورس نیوز، بورس تهران پس از نزول ۴۲ هزار واحدی که داشت و یکی از دلایلی که برای این افت مطرح شد، اظهار نظر برخی اهالی خانه ملت بود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفته: “از وزیر صمت خواستیم که به مجلس آمده و توضیح دهد چرا در یک سال گذشته قیمت سیمان و فولاد افزایش یافته است! قیمت مصالح ساختمانی مخصوصاً فولاد و سیمان واقعی نیست و باید کاهش یافته و واقعی شود، از طرفی تلاش می‌کنیم اختیارات لازم را به وزیر صمت بدهیم چرا که حضور وزیر بدون اختیار در مجلس دستاوردی ندارد، ولی قرار است در مجلس و دولت به او اختیار دهند تا شاهد کاهش قیمت سیمان و فولاد در بازار باشیم.”

عبدالرضا شیخان دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در این خصوص بیان کرد: در جلسه مجلس که از آن صحبت می شود، شخصا حضور داشتم و قضیه کاهش قیمت سیمان صحیح نیست.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه همواره سیمان و فولاد در کنار هم مورد بحث قرار می گرفته، در این جلسه هم واژه سیمان در کنار قیمت گذاری فولاد مطرح شده است. اما این جلسه بیشتر روی کنترل بازار فولاد تمرکز داشت و سیمان یک بحث حاشیه ای و کمرنگ بود. ضمن اینکه در همان جلسه متذکر شدم که حاشیه سود سیمان با فولاد قابل قیاس نیست.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمنان افزود: با قطع گاز سیمانی ها، ناچار به استفاده از مازوت در روند تولید هستیم که به دلیل قیمت بالای مازوت، بهای تمام شده سیمان افزایش خواهد یافت.

شیخان در پایان گفت: بنابراین به سهامداران سیمانی اطمینان خاطر می دهیم که نه تنها خبری از کاهش قیمت سیمان نیست، بلکه به دنبال افزایش قیمت سیمان نیز هستیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *