یک عروس بی هنر و چند عرضه اولیه با برکت

یک عروس بی هنر و چند عرضه اولیه با برکت

به گزارش بورس نیوز انتقادات سهامداران به بازارگردانی سهم ها هر روز پررنگ تر میشود‌. به اعتقاد دوستان بازارگردان های ما بیشتر نوسان گیری می کنند تا بازارگردانی، برای اثبات ادعایشان هم توقع افشای ریز معاملات بازارگردان ها را دارند. خواسته ای که ولوله به جان برخی بازارگردان ها انداخته تا خط و نشان بکشند که حواشی را بیشتر نکنید و… به قول قدیمی ها، آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است؟ حالا باید دید زور کدام گروه می چربد؛ سهامدارانی که انتظار افشای جزئیات عملکرد بازارگردان ها دارند یا بازارگردان ها؟ البته وقتی می گوییم بازارگردان، یادتان باشد با جماعت گردن کلفتی روبرو هستید که گاها بازارگردانی ۱۰ ها سهم را به عهده دارند و بعید است به راحتی زیر بار افشای اطلاعات بروند.

صدای کفگیر پاستور بلند شد
اهالی پاستور باز آخر سالی کفگیرشان به ته دیگ خورده و یاد بازار سرمایه افتاده اند! دارای دیگری(البته بهتر است به جای دارا نام چترا روی صندوق شان بگذارند) قرار است عرضه کنند تا جیب مردم شب عیدی سنگینی نکند و خودشان هم خدایی نکرده کم نیاورند! فقط خواستیم به این بزرگواران یادآوری کنیم به قول مستاجر قبلی پاستور جناب محمود خان بزرگ، آن ..‌. را لولو برد! جای دیگری چاله بکنید.

“ظن دستکاری” دستکاری شده 

این روزهای مرتبا می گویند ظن دستکاری قیمت. اما سوال اینجاست که آیا ارتباط مستقیم خرابی هسته و منفی های شاخص کل، ظن دستکاری شما را تحریک نمی کند؟؟

کاهش وابستگی به واردات با یک ابتکار خلاقانه
یکی از نقاط قوت سیاست گذاران اقتصادی ما کاهش وابستگی به اجنبی است. مثلا دیدند در تامین کره صبحانه به واردات وابسته ایم، کمی فیتیله قیمت ها را بالا کشیدند، سرانه مصرف خود بخود طوری تنظیم شد که دیگر نیازمند واردات کره که نیستیم هیچ، شیر خام هم اضافه آورده ایم و بابی برای صادرات شیر خشک حتی بصورت غیر رسمی باز شده است!

عروس مال دار و بی هنر
بعضی ها بابت رشد ۷ برابری زیان بانک لاکچری ساز معروف در عرض ۳ سال اظهار نگرانی کرده اند. از همین جا می گوییم خیال تان تخت که این عروس اگر چه هنر ندارد، ولی به جایش یک مال سوپر لاکچری دارد که حتی سلبریتی های آمریکا هم حسرت داشتنش را باید به گور ببرند.

عرضه اولیه های با برکت
و اما خبر خوشایند پایانی اینکه دیگر افسوس چند دانه سهم بیشتر در عرضه های اولیه را نخورید و برای سرخطی زدن صف نکشید که این روزها می توان سهم ها را حتی پایین تر از قیمت عرضه اولیه خرید؛ آن هم به وفور….

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *