۱۰۰ درصد افزایش سرمایه از محل سود انباشته

۱۰۰ درصد افزایش سرمایه از محل سود انباشته

به گزارش بورس نیوز، مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت پلیمر آریاساسول (سهامی عام) با حضور ۹۴ درصد سهامداران این شرکت صبح روز دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ برگزار و افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی این شرکت از محل سود انباشته به تصویب رسید؛ بنابراین سرمایه این شرکت از مبلغ ۴.۵۸۴ میلیارد ریال به مبلغ ۹.۱۶۸ میلیارد ریال افزایش یافت.

امیرحسین بحرینی، مدیرعامل شرکت پلیمر آریا ساسول در مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت در گزارشی به سهامداران آریا اعلام کرد: به منظور اجرای سریع پروژه ارزشمند احداث واحد ۳۰۰ هزار تنی پلی‌اتیلن جدید شرکت، افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی از محل سودانباشته در دستور کار قرار گرفت تا سرمایه شرکت از مبلغ ۴۵۸ به ۹۱۶ میلیارد تومان افزایش یابد و بخشی از منابع مورد نیاز برای طرح توسعه تامین شود.

۱۰۰ درصد افزایش سرمایه از محل سود انباشته

وی افزود: با توجه به صدور مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی شرکت از محل سود انباشته به تصویب مجمع عمومی فوق‌العاده رسید.

بحرینی ادامه داد: عملیات اجرایی طرح توسعه احداث واحد جدید پلی اتیلن، آغاز شده و با برنامه ریزی صورت گرفته در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ به اتمام خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول خاطرنشان کرد: با احداث این واحد ۳۰۰ هزار تنی پلی‌اتیلن دو هدف کلیدی محقق می‌شود، یکی تکمیل زنجیره ارزش و جلوگیری از خام‌فروشی اتیلن مازاد شرکت و دیگری توسعه سبد محصولات و تولید گرید‌های متنوع و جدیدی بوده که در نتیجه ضمن افزایش مجموع تولید انواع پلی‌اتیلن شرکت به یک‌میلیون تن در سال و افزایش قابل توجه درآمد ارزی شرکت، سود سالانه نیز حدود ۱۰۰ میلیون دلار افزایش خواهد یافت. بر این اساس پیش‌بینی می‌شود با تکمیل شدن ظرفیت این واحد جدید، سودآوری شرکت در سال مالی ۱۴۰۲ به ۵۰۰ میلیون دلار در سال بالغ شود.

۱۰۰ درصد افزایش سرمایه از محل سود انباشته

وی تاکید کرد: در آذر‌ماه سال جاری برای نخستین‌بار در کشور موفق به کسب رتبه -AA، به عنوان بالاترین رتبه اعتباری ایران شدیم که در تامین مالی منابع مورد نیاز پروژه نقش موثری خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول ادامه داد: “آریا” با تولید فعلی حدود دو میلیون تن اتیلن و انواع پلی‌اتیلن در سال، یکی از پیشروترین صنایع پتروشیمی در خاورمیانه با اعتبار جهانی بوده که یکی از سودآورترین و بنیادی‌ترین شرکت‌های بازارسرمایه کشور محسوب می‌شود و تا پایان آذر‌ماه سال جاری توانسته ۱۱۵.۱۸۴ میلیارد ریال درآمد فروش محقق کند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۸۹‌درصد افزایش داشته، و در ۶‌ماهه نخست سال جاری نیز از ۶هزار میلیارد تومان فروش حدود ۴.۰۰۰ میلیارد تومان سود خالص محقق کرده و همه ساله در مجامع این شرکت حداکثر سود قابل تقسیم بین سهامداران توزیع شده است.

وی بیان کرد: افزایش ۱۳۳ هزار تنی میزان تولید شرکت طی ۹‌ماهه سال جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته، افزایش قابل‌توجه قیمت‌های جهانی محصولات پس از افت دو ماه ابتدایی سال به واسطه بحران کرونا در کنار ارز آوری ناشی از صادرات ۷۰ درصدی محصولات، سبب استمرار نمایش خیره‌کننده “آریا” در ۹‌ماهه اول سال جاری شده‌است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *