۲سوال مهم از سرمایه‌گذاری در “غبشهر”

۲سوال مهم از سرمایه‌گذاری در

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، درحالی‌که در هفته‌های گذشته شاهد رشد عجیب بیش از ۲۵ درصدی قیمت هر سهم شرکت صنعتی بهشهر بودیم، صورت‌های مالی حسابرسی شده این شرکت حاکی از تعدیل منفی ۲۰ درصدی سود خالص هر سهم در سال مالی ۱۳۹۹ در مقایسه با سال گذشته است.


اینکه آیا چنین وضعیتی می‌تواند توجیهی مناسب برای سرمایه‌گذاری در سهام این شرکت آن‌هم
در قیمت‌هایی بیش از ۲.۴۵۰ تومان باشد یا خیر، سؤالی است که این روز‌ها سهامداران این شرکت می‌بایست به‌طورجدی به دنبال پاسخش باشند؟
اگر این شرکت در سالی تورمی و افزایش نرخ‌هایی عجیب نتوانسته سودآوری مطلوبی را برای سهامدارانش به ارمغان بیاورد، آیا در سال آتی می‌تواند گزینه‌ای مطمئن برای سرمایه‌گذاری باشد؟

۲سوال مهم از سرمایه‌گذاری در

آنچه بیش از هر چیز در صورت‌های مالی حسابرسی شده این شرکت در سال ۱۳۹۹ جلب‌توجه می‌کند کاهش در حدود ۲۸ درصدی مقادیر فروش روغن نباتی آزاد به‌عنوان اصلی‌ترین محصول شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است.

۲سوال مهم از سرمایه‌گذاری در

علی‌رغم افزایش محسوس نرخ‌های فروش محصولات، کاهش چشمگیر مقادیر فروش این شرکت در سال جاری منجر به کاهش ۱۵ درصدی مبالغ فروش شرکت در این مدت شده که با توجه به مبالغ سنگین فروش شرکت این موضوع منجر به افزایش بیش از ۸۸۲ میلیارد ریالی و ۱۹ درصدی سود ناخالص عملیاتی در این مدت شد.

اما مهم‌ترین آیتم کاهشی سود خالص شرکت، شناسایی بیش از ۱.۱۱۲ میلیارد ریال زیان تسعیر ارز و ۱.۷۵۰ میلیارد ریال هزینه مطالبات مشکوک الوصول است که البته شناسایی ۱.۱۶۷ میلیارد ریال استرداد مالیات سال‌های اخیر تا حدودی این زیان را تعدیل کرده است.


بورس‌نیوز رسانه تخصصی بازارسرمایه در راستای شفافیت هرچه بیشتر و روشن‌شدن مسیر سرمایه‌گذاری سهامداران “غبشهر“، آمادگی درج پاسخ شرکت صنعتی بهشهر را دارد.


دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *